ادامه‌ی پروژه‌ی سانتاکروز شرکت آکیولس و هدست واقعیت مجازی مستقل

ادامه‌ی پروژه‌ی سانتاکروز شرکت آکیولس و هدست واقعیت مجازی مستقل

در ادامه‌ی پروژه‌ی سانتاکروز، شرکت آکیولس قصد دارد هدست واقعیت مجازی کاملا مستقلی ارائه کند.
پیش‌تر در خبرها آمده بود که هدست واقعیت مجازی مستقلی با نام آکیولس گو قرار است در سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید. هرچند این محصول گام خوبی به سوی ارائه‌ی هدست‌ واقعیت مجازی مستقل به حساب می‌آید، اما برای آکیولس این محصول پایان ماجرا نیست و این شرکت در حال کار روی دستگاهی جاه‌طلبانه‌تر است.
این درست است که آکیولس ریفت دستگاه قدرتمندی است، اما مشکل اینجا است که کاربر باید دائما به واسطه‌ی کابل‌ها به کامپیوتر وصل باشد که این موضوع اغلب دامنه‌ی حرکت کاربر را محدود می‌کند. سال گذشته، آکیولس به حاضران در رویداد سالیانه‌ی خود گوشه‌ای از کار با هدست مستقل را نشان داد؛ البته در آن زمان هنوز این هدست‌ها کاملا مستقل محسوب نمی‌شدند و به رایانه‌ی سیاری در غالب کوله‌پشتی متصل بودند. یک سال گذشته است و آکیولس این فناوری را ارتقاء داده است؛ به‌طوری که حالا بدون هیچ و کابل و حتی کوله‌پشتی قادر به استفاده از آن هستید.

پروژه‌ی سانتاکروز از همان فناوری ردیابی و کنترلرهای استفاده‌شده در مدل ریفت بهره می‌برد؛ اما به جای اتکا به حسگرهای خارجی، به روش وارونه عمل می‌کند و اطلاعات مکان‌یابی را از سنسورهای به کاررفته در داخل هدست می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از سنسورهای فوق‌ عریض از بازه‌ی حرکتی بیشتری نیز پشتیبانی می‌کند. طبیعتا هنوز کار زیادی باید صورت گیرد تا این محصول آماده‌ی استفاده توسط کاربران شود و در بین تولیدات آکیولس قرار گیرد؛ اما به هرحال این یک گام اساسی و هیجان‌انگیز در عرصه‌ی هدست‌های واقعیت مجازی است.

منبع : https://www.zoomit.ir/

https://www.neowin.net/news/oculus-shows-off-updates-to-project-santa-cruz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *