تجهیزات امنیتی و حفاظتی بومی‌سازی شد

تجهیزات امنیتی و حفاظتی بومی‌سازی شد

مدیر یک شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات کنترل تردد و حفاظت پیرامونی گفت: ما می‌توانیم تجهیزاتی که تحریم است را طراحی و تولید کنیم در حالی که قیمت آن هم در این مسیر کاهش پیدا می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد باقری مدیر عامل شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تجهیزات کنترل تردد و امنیت با اشاره به اینکه محصولات امنیتی که مشابه خارجی داشت بومی کرده ایم، افزود: صفر تا صد محصولی که در حال حاضر در خط تولیدمان ساخته می‌شود بومی شده است و به راحتی هم با قوانین سازمان‌های داخلی قابل انطباق است.

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه تمام فرآیند طراحی و ساخت تجهیزات کنترل تردد و امنیت را در داخل می‌سازیم، تحریم‌ها بر فعالیت‌های ما اثری نگذاشته اند. البته از تحریم اثر می‌پذیریم اما چنانچه به دلیل شرایط تحریمی به قطعه خاصی احتیاج پیدا کنیم می‌توانیم در واحد تحقیق و توسعه (R&D) آن را طراحی کنیم.

باقری با اشاره به اینکه تولید بعضی قطعات در واحد تحقیق و توسعه مان موجب ارزان شدن نهایی تجهیزات شده است، گفت: در این خصوص می‌توانم به طراحی قطعه‌ای اشاره کنم که یک برد الکترونیکی بود و نمونه خارجی آن ۶۰۰ هزار تومان بود، اما وقتی نمونه ایرانی آن را طراحی کردیم قیمت آن به یک سوم کاهش پیدا کرد.

این مدیر شرکت دانش بنیان با بیان اینکه به منظور صادرات دانش فنی با کشورهایی همچون عراق، سوریه و لبنان در تعامل هستیم، گفت: صادرات در فعالیت مجموعه ما به دو شکل صادرات دانش فنی و محصول است. گاهی انتقال تجهیزات از مبدا ایران به کشورهای دیگر هزینه هنگفتی دارد به همین دلیل دانش فنی مان را به کشورهای دیگر منتقل می‌کنیم.

وی از نهایی شدن برنامه صادرات این شرکت به یکی از کشورهای آسیای میانه خبر داد و گفت: تا دو ماه دیگر این برنامه صادراتی به سرانجام می‌رسد، اما در حال حاضر به دلایلی امکان نام بردن از کشور مقصد را ندارم.

باقری گفت: این شرکت در حدود ۱۵ سال فعالیت خود تا کنون ۴ برند مطرح را در زمینه تولید تجهیزات کنترل و امنیت معرفی کرده است. همچنین در چند نقطه از کشور کارگاه‌هایی داریم که به عنوان خط مونتاژ محصولات تولید شده در کارخانه مرکزی عمل می‌کنند.

این فعال دانش بنیان افزود: در این شرکت یک بخش شتاب دهنده راه اندازی کرده ایم و شرکت‌های نوپا را تحت حمایت خودمان قرار می‌دهیم. هم اکنون هم بعد از ۴ سال یک شرکت را توانستیم به استقلال مالی برسانیم. دو شرکت دیگر هم به مدت یک سال و نیم سال است که به سوددهی رسیده اند اما هنوز با نقطه مطلوب مان فاصله دارند.

کد خبر 4626456

mehrnews.com/news/4626456

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *